#kendiniispatla
#kendiniispatla
Birlikte bilgi oluşturalım
Birlikte bilgi oluşturalım

HEMEN KAZAN

Hemen içerik yazmaya başla ve kazan

Hemen Başla

Kendiniispatla içerik sağlayan bir sitedir. İçerik üreticilerinin ve içerik ihtiyacı olanların sık sık ziyaret ettiği bir sitedir. Şimdi kuruluş hikayemizi ve kurumsal yapımızı anlatalım.

NASIL BAŞLADIK

2015 senesinde "kendiniispatla.com" kuruldu. O zaman ekip işi olmadan biraz farklı bir amaç için kurulmuştu. İnsanların dertlerini paylaşıp başkalarından fikir alması ve herhangi bir konu üzerine yaptığı araştırmayı paylaşması için kurulmuştu. Bu süreçte yeni şarkı çıkaranlar ağırlıklı olmak üzere yüzlerçe kişi kendi reklamları için içerikler gönderdi. Site o zamanlar kimseye fayda sağlamayan içeriklerle doluyordu. Sadece insanların reklam yapma yeri gibi görülüyordu. Bir süre sonra siteyi kapattık.

Bu arada makale sitelerine makale yazarak para kazanıyordum. Ancak her makale onaylanmıyor yada her makale alıcı bulmuyordu. Bir makalenin satılabilmesi için aylarca beklemek gerekiyordu. Hiç bir zaman alıcısı olmayan makalelerde oluyordu. Makale sitelerine makale yazanlar süreci bilir.

Bunun değiştirilmesi ve geliştirilmesi gerektiği fikrine kapılıp yeni fikirlerimi araştırma yaparak geliştirdim. Herkes makale yazsın ve her makale onaylansın istedim. Makalelerin çok profesyonel olmaması gerektiğini araştırmalar sonucu öğrendim. Bir çok web sitesi bilimsel değil sadece özgün olsun ama nasıl olursa olsun web siteme içerik eklemeliyim düşüncesindeydi. Tüm bu şeyleri düşündüm ve küçük bir ekip kurup fikirlerim doğrultusunda görüşleri de alarak yeni bir projeye başladık. Tüm altyapıyı oluşturduk. Ve eski web sitem olan kendiniispatla alan adını daha farklı ve yararlı bir amaçla internete tekrar taşıdık.

İnternet ortamında bir sözlük var wikipedia. Çoğu insan birşeyler hakkında kısa bilgi edinmek için bu sözlüğe başvurur. Wikipedia sadece bir sözlük ve kısa tanımlardan oluşuyor. Yani birşey üzerine yazılmış uzun yazı değildi. Biz bunu uzun yazı şeklinde sunmak istedik. Çünkü içerik arayan milyonlarca kişi var ve bunlar sadece tanım istemiyor biraz daha uzun ve açıklayıcı yazı istiyor. Bu uzun yazıları ise makale sitelerinden ücret karşılığı alıyordu. Artık kendiniispatla ile ücretsiz olarak içerik sahibi olabilecekler.

Bir çok insan forum sitelerinde herhangi bir konu üzerine fikirlerini yazıyor. Yani aslında görüş belirtmeyi ve yazmayı seviyoruz. Ancak yazdıklarımızı çok değerli görmüyoruz. İşte tamda bu fikirle kendiniispatla sitesini bu amaca da hizmet etmesi için kurduk. Yani amatör yazılarınız ile içerik üretecek ve para kazanacaksınız. Yani sokakta gezerken düşündüğünüz şeyler bile aslında içerik oluyor.

Sadece içerik toplamak ve bunları ücretsiz sunmak yeterli değildi. İnsanlar içerik hakkında görüşleri de merak ediyor. İşte tam da buna hizmet etmek için içeriklerimizi forum sitemize taşıdık ve burada içerik hakkında yorumlar, tartışmalar ve fikirler aldık. Yani işin aslı bu bir AR-GE olmuştu. Yani hem içerik üreticilerimiz hem de içerik arayanlar içerikler hakkında görüşleri de görerek AR-GE'si yapılmış içerikler bulabilecek.

İçerikler internet ortamında her platformda var. Bazen web sitelerinden bazen forumlardan ve bazen de videolardan içerikler bakarız. İçeriklerimizi herkese ulaştırmak için Youtube'ye de koyduk. Birçok insan youtubeden izleyerek bilgi sahibi olur. Bu sebeple Youtube kanalımızda içerikleri seslendirdik ve bazılarını görselleştirdik. İşte böylece basit gördüğümüz yazıların ne kadar önemli olduğunu anladık ve projemizi her platforma taşıdık.Bu proje bununla sınırlı olmayacak hedefimizde yeni fikirler ile daha da geliştirmek ve daha faydalı nasıl olunur bunu araştırmak var. Yani AR-GE hiçbir zaman bitmeyecek. Bu arada sistemimizi geliştirmek için bile içerik yazarak para kazanabilirsiniz. Bilgi çok önemlidir. Tıpkı sloganımızda da belirttiğimiz gibi "Birlikte Bilgi Oluşturalım"

İŞLEYİŞ VE AMAÇ

Birlikte bilgi oluşturalım sloganımızla sürekli yeni araştırmalar ve fikirlerle büyümeye devam ediyoruz. Bilginin çok önemli olduğunu, bilgiden para kazanılabileceğini ve bilgiyi heryerde kullanabilir olduğumuzu biliyoruz. Bu amaçla sürekli gelişmek zorundayız.

Yazmayı seven profesyonel yada amatör yazarlar çeşitli konularda içerik üretirler. Sadece bunlar değil yazmak isteyen herkes içerik üretebilir. Pikniğinizin nasıl geçtiğini bile yazabilirsiniz. Emin olun internet ortamında "piknik nasıl yapılır" kelimesini bile aratır insanlar. Bu yüzden ne kadar amatör olursa olsun bütün yazılar bizim için önemlidir ve bu yazılardan para kazanabilirsiniz.

Yazdığınız makale yada herhangi bir içeriği sizden satın aldıktan sonra biz bunu web sitemize koyarız. Web sitelerine, ürünlerine içerik eklemek isteyenler bunlardan ücretsiz faydalanır. Tabiki kaynak göstererek kullanmaları daha doğru bir davranış olacaktır. Yazdığınız içerikler web sitemizde, forum sitemizde ve Youtube'de herkese sunulur. Böylece herkes merak ettikleri şeyleri makale ve makale benzeri açıklayıcı içeriklerle bulabilir.

Bu içeriklerden tabiki bizde para kazanıyoruz, kazanmak zorundayız yoksa bu sistem devam edemez. Bize gönderdiğiniz içerikleri çeşitli platformlarda paylaşarak bizde ziyaretçi kazanıyoruz. Bu ziyaretçiler ne kadar çok olursa o kadar çok reklam potansiyelimiz artar. Reklam potansiyeli bizim için çok önemli. Ne kadar fazla ziyaretçimiz olursa o kadar çok kazanabilir ve o kadar çok içerik üreticilerimizde kazanır. Yani bu projenin 3 ayağı var. Birincisi içerik üretip para kazananlar. İkincisi içeriklerden ücretsiz faydalanlar. Üçüncü ayak ise ziyaretçi sayımız ve para. Bu durumda üreten de tüketende para kazanıyor. Bu sebeple daha çok ziyaretçi daha fazla kazanç ve daha fazla bilgi üretmek anlamına geliyor. Projemizi desteklemenizi üreticilerimizden, tüketicilerimizden ve tüm insanlıktan bekliyoruz. Sloganımızda belirttiğimiz gibi "Birlikte Bilgi Oluşturalım"

ÇOK OKUNANLAR
DEPREM SICAKLIK İLİŞKİSİ
Deprem yerin kilometrelerce altında olur. Yani ilk bakışta sıcaklıkla deprem arasında bağ kurmak neredeyse imkansız gibi. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi sıcak havalarda deprem

Okumaya devam et
BUZUL SUYU TAŞIMACILIĞI
Başka bir makalemde buzullardan neden ve nasıl su elde edeceğimizi yazmıştım. Bu makalemde ise buzul sularının hangi enerji kaynağı ile taşınabilir olduğundan

Okumaya devam et

HEMEN KAZAN

Hemen içerik yazmaya başla ve kazan

Hemen Başla

HEMEN KAZAN

Hemen içerik yazmaya başla ve kazan

Hemen Başla