#kendiniispatla
#kendiniispatla
Birlikte bilgi oluşturalım
Birlikte bilgi oluşturalım

 

PARA KAZAN

İçerik yazarak para kazan

Hemen Başla

 

YASAKLAR BAŞKALDIRI

Koronavirüs hep gündemde . İnanan var inanmayan var isteyen inanır isteyen inanmaz. Mesele bu olmamalı. Mesele toplumun gidişatı olmalıdır. Devletleri yaşatanlar toplumlardır. Bu virüs muhabbetine kurallar ve yasaklar konusu acaba toplumun gidişatını etkiliyor mu etkiliyorsa nasıl bir etki var bunu düşünmek kesinlikle çok önemli.

#kendiniispatla

YASAKLAR BAŞKALDIRI

Koronavirüs hep gündemde . İnanan var inanmayan var isteyen inanır isteyen inanmaz. Mesele bu olmamalı. Mesele toplumun gidişatı olmalıdır. Devletleri yaşatanlar toplumlardır. Bu virüs muhabbetine kurallar ve yasaklar konusu acaba toplumun gidişatını etkiliyor mu etkiliyorsa nasıl bir etki var bunu düşünmek kesinlikle çok önemli. Sadece bu değil, gözle görünemeyen bir virüs var yada yok önemli olmasada çıkarttığı ses bile çok yıkıcı boyutlarda hemde öyle bir boyut ki devlet yıkabilir. Koronavirüsün varlığı siyasi, askeri, psikolojik, sosyolojik, ekonomik ve başka ne kadar i ile ik varsa hepsi dahil herşeyi etkiledi. Etkileyen aslında virüsten daha çok insanların yaptıkları. Kendi kendimize oluşturduğumuz aşırı tepki, aşırı korku ve yasaklar tabiki. Yasaklar toplumun nefesini kesmeye başladı. Ben burada yasak olsun mu olmasın mı tartışmıyorum. Yasak olsun diyen var olmasın diyen var, bizimde herkese saygımız var. Ele aldığım mesele yasağın dozu toplumun davranışını etkiler. Bu uzun bir yazı olur bu yüzden sadece 2 örnek verip düşünmeye teşvik etmek istiyorum. Yasaklar kapsamında Cuma Namazını yasaklarsan. Beşiktaş şampiyon olmuş insanlar sokakta kutlama yapıyor engellersen. Cenaze var kimse cenazeye gidemez dersen. Bayram arefesi mezarlık ziyareti yasak dersen. Yada daha bir sürü şey var biliyorsunuz. Kısaca halka ölsün dersen halk ölmez. Halk kendini ne yapar eder yaşatır. Bu yazı herhangi bir siyasi partiye karşı yazılmadı, yukarıda bahsettiğim örnekleri iktidar yaptı falan da demiyorum. Sadece toplumun nabzının çok önemli bir mesele olduğunu ifade etmek istiyorum.Bütün ülkelerde birtakım yasaklar yada yöntemler var. Bu hangi ülke olursa olsun toplumun nabzını tutmak zorunda.

ÖNERİLEN MAKALE

Editörlerimiz tarafından önerilen makaleleri aşağıda listeledik. Önerilen makaleler güncel konulardan, en çok okunan makalelerden ya da haberlerden seçilmektedir.

BUZUL SUYU TAŞIMACILIĞI
Etrafına bakıp gördüğün her şey… işte bunlar çevreyi oluşturuyor. Kimi canlı kimi cansız, kimi var ki insan tarafından oluşturulan beşeri unsurlar. Bu beşeri unsurlar

Okumaya devam et

 

ÖNERİLEN MAKALE

Editörlerimiz tarafından önerilen makaleleri aşağıda listeledik. Önerilen makaleler güncel konulardan, en çok okunan makalelerden ya da haberlerden seçilmektedir.

KÜRESEL ISINMAYI ABARTIYOR MUYUZ
Küresel usınmayı abartmaya gerek yok. Dünyanın yaratılışından bu yana dünyanın başına ne felaketler geldi. Dünya karaları yer değiştirdi bu sırada çok büyük deprem

Okumaya devam et

 

 

HEMEN 2 KAT KAZAN

Gıdanın geleceği hakkında yazan 2 kat kazanıyor.

Hemen Başla

 

 

#kendiniispatla

Birlikte bilgi oluşturalım

 

HEMEN KAZAN

Hemen içerik yazmaya başla ve kazan

Hemen Başla

 

Bilim
Nasıl yapılır
Siyaset
Toplumsal olay
Sağlık
İş hayatı
Teknoloji
Ürün açıklama
Psikoloji
Copyright © 2015 www.kendiniispatla.com. Tüm hakları saklıdır. info@kendiniispatla.com